Οξέα – Βάσεις – Άλατα

P4230179

Πώς ξεχωρίζεις τα οξέα από τις βάσεις; Τι είναι τα άλατα; Τι ρόλο παίζουν στην ζωή μας;
Ορίστε μερικές μόνο από τις ερωτήσεις που θα προσπαθήσουμε να απαντήσουμε στο καινούριο κεφάλαιο της φυσικής!
Οι μαθητές με υπομονή, έκαναν τα πειράματα, τις παρατηρήσεις και έβγαλαν τα συμπεράσματά τους…

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τους γονείς των μαθητών, οι οποίοι στηρίζουν υλικοτεχνικά τα πειράματά μας και ανταποκρίνονται αστραπιαία σε κάθε ανάγκη που προκύπτει.

3 σχόλια

• Δήμητρα Στ΄2 στο 26 Απριλίου, 2015 στις 1:03 μμ

Μου αρέσουν π΄αρα πολύ τα πειράματα που κάνουμε !!Θα ήθελα να συνεχίσουμε έως το τέλος της χρονιάς!!

• Σταυρουλα ΣΤ'2 στο 26 Απριλίου, 2015 στις 4:25 μμ

Τα πειράματα αυτά έχουν πολύ πλάκα αλλά και πολύ ενδιαφέρον. Θα ήθελα πολύ να τα συνεχίσουμε !!!!!

1. Πολύ χαίρομαι που σας αρέσουν! Και εμένα μου αρέσουν πολύ και μαθαίνω κι εγώ μαζί με εσάς!