Αρχική » Ωράριο λειτουργίας Νηπιαγωγείου

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Ωράριο λειτουργίας Νηπιαγωγείου

Έναρξη Σχολικού Έτους: 11 Σεπτεμβρίου (αν είναι Σάββατο ή Κυριακή, η έναρξη γίνεται την επόμενη Δευτέρα). Τη μέρα αυτή γίνεται  αγιασμός  και ακολουθεί ενημέρωση των γονέων στο Νηπιαγωγείο. Τη μέρα αυτή δεν πραγματοποιούνται μαθήματα.

Λήξη Σχολικού Έτους: 15 Ιουνίου (αν είναι αργία, Σάββατο ή Κυριακή, η λήξη γίνεται την προηγούμενη Παρασκευή). Τη μέρα αυτή δίνονται τα ενθύμια των νηπίων και δεν πραγματοποιούνται μαθήματα.

Ωράριο

Προσέλευση: 8.15-8.30 π.μ.

Προσέλευση νηπίων πρωινής ζώνης: 7.45-8.00 π.μ. (ισχύει μόνο για παιδιά που φοιτούν στο ολοήμερο τμήμα και οι γονείς έχουν ζητήσει τη φοίτηση στην πρωινή ζώνη).

Αποχώρηση πρωινών τμημάτων: 13.00 μ.μ.

Αποχώρηση ολοήμερου τμήματος: 16.00 μ.μ.