Schooltripadvisor.com

ETIKETA2

Συγχαρητήρια! Μόλις σας απονεμήθηκε η Ετικέτα Ποιότητας για το έργο schooltripadvisor.com .

Το έργο που υλοποιήσατε είναι βασισμένο σε ένα ενδιαφέρον θέμα, με στόχο οι μαθητές/τριες να γνωρίσουν τη δική τους κουλτούρα και πόλη. Ταυτόχρονα μαθαίνουν για άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Επίσης, αναπτύσσουν τις επικοινωνιακές δεξιότητες χρησιμοποιώντας μια ξένη γλώσσα (Αγγλικά), καθώς και τις δεξιότητές τους στις ΤΠΕ χρησιμοποιώντας φορητούς υπολογιστές, Ipad ή tablet και τέλος καλλιεργούν τη δημιουργικότητα και την κριτική τους σκέψη.
Θετικά σημεία του έργου:
– Πολύ καλά αποτελέσματα (posters, videos κ.α.)
– Ενδιαφέρον και πρωτότυπο θέμα, καλή η αξιολόγηση και η διάχυση του έργου, αρκετά εργαλεία Web 2.0
– Καλή οργάνωση του Twinspace του έργου.

Το έργο υλοποιήθηκε την προηγούμενη σχολική χρονιά από τους/τις μαθητές/-τριες της ΣΤ΄1 τάξης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό την κυρία Κρομμύδα Δήμητρα και με τους/τις μαθητές/-τριες της ΣΤ΄3 τάξης με υπεύθυνο εκπαιδευτικό την κυρία Ρουβολή Δήμητρα.

ETIKETA3