Αρχείο ημέρας 15 Μαρτίου, 2019

Eνημερωτική ημερίδα για γονείς.

Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019 και ώρα 6:30μ.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 10ου Δημοτικού Νίκαιας (Σηστού 7-9) & Παρασκευοπούλου θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική ημερίδα για γονείς “ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ”, θα μιλήσουν αξιωματικοί της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος.

Συμμετέχουν οι σύλλογοι γονέων & κηδεμόνων 6ου και 11ου Γυμνασίου Νίκαιας και 10, 12,17 Δημοτικών.

Ενημέρωση λόγω εποχικής γρίπης

Ενημέρωση σχετικά με απουσίες λόγω εποχικής γρίπης.

Σας ενημερώνουμε ότι παύει από 13/3/2019 η ισχύς της με αρ. πρωτ. Φ1/24044/Δ2/15-2-2019 εγκυκλίου με θέμα «Απουσίες μαθητών/τριών λόγω της εποχικής γρίπης».

Αποκριάτικος χορός

ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟΣ ΧΟΡΟΣ

Παρασκευή 8 Μαρτίου ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  του σχολείου, οργάνωσε μια γιορτή αποκριατικής χαράς και διασκέδασης με όρεξη μεράκι και αγάπη για τους μαθητές. Aνέλαβαν τα έξοδα της ημέρας για το σύνολο των παιδιών, τα ετοιμάσαν,τα πρόσφεραν στους καθηγητές και στους μαθητές μας. Ένα πλούσιο πρόγραμμα με αποκριάτικα τραγούδια και χορούς που ενθουσίασαν όλους τους μαθητές  και τους παρέσυραν στο χορό.                                                                                                              Για μια ακόμη φορά η αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου πλημμύρισε φωτεινά χαμόγελα και όλα τα παιδιά έγιναν μια αγκαλιά.

Σας ευχαριστούμε πολύ και του χρόνου με υγεία & καλή πρόοδο στους μαθητές.