Εγγραφή μαθητών της ΣΤ’ τάξης στο Γυμνάσιο

Από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας, με το Αριθ. Πρωτ. 2300/18-5-2020 έγγραφό της,  ζητούνται, για την εγγραφή των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης στο Γυμνάσιο, τα εξής:

1. Επικαιροποίηση των στοιχείων διεύθυνσης μόνιμης κατοικίας των μαθητών (κατόπιν υποβολής Υπεύθυνης Δήλωσης, συνοδευόμενης από σχετικό αποδεικτικό).
  2. Υποβολή Υπεύθυνης Δήλωσης επιλογής ως δεύτερης ξένης γλώσσας για το Γυμνάσιο της Ιταλικής ή αλλαγή της δεύτερης γλώσσας που ήδη διδάσκεται ο/η μαθητής/τρια στο Δημοτικό, συνοδευόμενης από σχετική αίτηση (Αφορά όσους επιθυμούν αλλαγή δεύτερης ξένης γλώσσας).

Παρακαλούμε, με την επαναλειτουργία των σχολείων, να κατατεθούν στο σχολείο μας  απ’ τους μαθητές τα παραπάνω δικαιολογητικά, συμπληρωμένα και υπογεγραμμένα απ’ τους γονείς τους.

Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής σε Γυμνάσιο (Διεύθυνση κατοικίας)

Υπεύθυνη Δήλωση Γονέα για Β΄ Ξένη Γλώσσα (ολιγ.)

ΑΙΤΗΣΗ αλλαγής β΄ ξένης γλώσσας