ΑΓΙΑΣΜΟΣ – ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΣΕΠ 2024 – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Αγιασμός των μαθητών – μαθητριών θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 9.00 π. μ.

Οι μαθητές -τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.45 π.μ.

Οι μαθητές -τριες θα συναντήσουν τις/τους δασκάλες/δασκάλους τους στην αυλή και θα οδηγηθούν στις αίθουσες τους.

Οι μαθητές-τριες  δεν θα έχουν μαζί τους τσάντα και θα σχολάσουν στις 10.30 π.μ.

Η είσοδος (προσέλευση) και η έξοδος (αποχώρηση) των μαθητών – τριών θα γίνεται:

• Από την είσοδο επί της οδού ΑΛΑΜΑΝΑΣ θα προσέρχονται και θα αποχωρούν οι μαθητές- μαθήτριες των Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξεων.
  • Από την είσοδο επί της οδού Ικαρίας θα προσέρχονται και θα αποχωρούν οι μαθητές-μαθήτριες των Ε΄ και Στ΄ τάξεων.
  • Τα μεγαλύτερα αδέρφια θα προσέρχονται από την είσοδο που εισέρχονται τα μικρότερά τους αδέρφια.

Για παράδειγμα, μαθητής της Ε΄ τάξης με αδερφάκι στην Γ΄ Δημοτικού θα προσέρχεται και θα αποχωρεί από την είσοδο των μαθητών – τριών Γ΄ Δημοτικού (οδό Αλαμάνας).

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Μετά τον Αγιασμό ο Διευθυντής θα ενημερώσει τους γονείς της Α΄ Δημοτικού και τους γονείς των νέων μαθητών του σχολείου για τη λειτουργία του σχολείου.

Από όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου πολλές ευχές για

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!