ΨΗΦΙΑΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

Αγαπητοί γονείς,

1. Στον ιστότοπο του σχολείου (https://blogs.sch.gr/6dimalim/) έχει προστεθεί η σελίδα ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ.

2.Εκεί βρίσκονται αναρτημένα   βιβλία της Μαθητικής Βιβλιοθήκης του σχολείου.

1. Η ηλεκτρονική καταγραφή των βιβλίων και η ανάρτηση των Τίτλων στον ιστότοπο έχει ξεκινήσει και διαρκώς θα συμπληρώνεται με νέους τίτλους (βιβλίων).

4.Οι μαθητές- τριες μπορούν να βλέπουν τα βιβλία , να επιλέγουν και να δανείζονται, με την παρουσία τους στη Σχολική Βιβλιοθήκη, σύμφωνα και με τον ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ της βιβλιοθήκης.

1. Οι υπεύθυνες δασκάλες (κ. Κοντογιάννη, κ. Μπελιά, και κ. Παρασκευοπούλου) βοηθούν τα παιδιά να δανειστούν και άλλα βιβλία , επιπλέον όσων βιβλίων βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα.
  2. Ενθαρρύνετε τα παιδιά να δανείζονται βιβλία για να μάθουν να απολαμβάνουν τη λογοτεχνία στη ζωή τους.
  3. Καθώς εμπλουτίζεται η ιστοσελίδα με νέα βιβλία, είναι μια καλή ευκαιρία να περιηγηθείτε μαζί με τα παιδιά σας και να βοηθήσετε και εσείς να επιλέξουν ένα από αυτά.