5ο Νηπιαγωγείο Άρτας

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!

Σεπ 202010

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι Αγιασμός για το σχολικό έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14/9/20 στις 11:45 π.μ.

Σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του ΥΠΑΙΘ και τις οδηγίες του ΕΟΔΥ κρίνεται απαραίτητη η χρήση προστατευτικής μάσκας. Επίσης, σύμφωνα με σχετικό έγγραφο οδηγιών της Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Άρτας, προς αποφυγή συγχρωτισμού στον εξωτερικό χώρο του Νηπιαγωγείου, το παιδί θα παρίσταται μόνο με ένα (1) συνοδό ( όχι αδέρφια ή άλλοι συγγενείς).

Ζητάμε την κατανόησή σας και παρακαλούμε να κρατάτε τις μεταξύ σας αναγκαίες αποστάσεις, φορώντας μάσκα για την προστασία και την ασφάλειά σας.

Πριν την αποχώρηση των μαθητών θα ακολουθήσει μια σύντομη ενημέρωση από την Προϊσταμένη ώστε να ξεκινήσουμε από την επόμενη τη λειτουργία του σχολείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Νηπ/γείου

Ακολουθεί χρήσιμο υλικό για τη σωστή και αναγκαία ενημέρωσή σας.