MicrosoftTeams image 3 copy

Στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων με τίτλο “Κι αν ήμουν εγώ;” αποφασίσαμε να συμμετάσχουμε στον Μαθητικό Διαγωνισμό της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες. Στόχος της δράσης είναι οι μικροί μαθητές να ενημερωθούν, να ανταλλάξουν απόψεις, να προτείνουν λύσεις και να αναλάβουν δημιουργικά δράση για την προστασία του πλανήτη μας. Η συμμετοχή του κάθε τμήματος στον διαγωνισμό θα γίνει μέσω μιας ομαδικής εργασίας – αφίσας, στην οποία θα έχουν συμπεριληφθεί όλες οι γνώμες και απόψεις των παιδιών γύρω από το θέμα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις οδηγίες και τους όρους συμμετοχής στον Διαγωνισμό, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: www.unhcr.org/gr/studentcontest-2022

. . . Καλή μας επιτυχία!

Μια σκέψη στο “Μαθητικός Διαγωνισμός 2022: «Το αύριο είναι τώρα! Κλιματική κρίση και αναγκαστικός εκτοπισμός»

Τα σχόλια είναι κλειστά.