Δράση του Συλλόγου Ατόμων με Κινητικά Προβλήματα και Φίλων Ν.Ροδόπης ‘ΠΕΡΠΑΤΩ’

Οι μαθητές μας της Α γυμνασίου είχαν την ευκαιρία την Παρασκευή 13 Δεκεμβριου 2019 να συμμετάσχουν στη δράση του Συλλόγου Ατόμων με Κινητικά Προβλήματα και Φίλων Ν.Ροδόπης ‘ΠΕΡΠΑΤΩ’ . Οι μαθητές συμμετείχαν στις δραστηριότητες που διοργάνωσαν τα μέλη του Συλλόγου και είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με τα παραολυμπιακά αθλήματα.

Μπράβο Γιώργο!

Ο μαθητής μας Γιώργος Σερμπίνσκι ποδοσφαιριστής της Κ-16 του Ηρακλή Ζυγού προπονήθηκε στις 11/12 για πρώτη φορά στην Αθήνα με τον Παναθλητικό Όμιλο Κωφών και στη συνέχεια στις 22 Δεκεμβρίου θα συμμετέχει σε 3ήμερη προπόνηση με την Εθνική Νέων Κωφών.

Ετικέτες:

Εκπαιδευτική επίσκεψη της Α’ γυμνασίου στο θεματικό πάρκο «Οδύσσεια» στο Νόησις Θεσ/νικης

Ετικέτες: ,

Διοργάνωση χριστουγεννιάτικου φιλανθρωπικού bazaar  με δημιουργίες των παιδιών

Διοργάνωση χριστουγεννιάτικου φιλανθρωπικού bazaar  με δημιουργίες των παιδιών . Tα έσοδα και τα τρόφιμα που θα συγκεντρωθούν θα διατεθούν στο Χαμόγελο του παιδιού και στο Γηροκομείο Ξάνθης.

Παιδική σεξουαλική κακοποίηση

Ετικέτες: , ,

Δωρεάν μαθήματα οπτικού προγραμματισμού

Δωρεάν μαθήματα προγραμματισμού με το οπτικό περιβάλλον προγραμματισμού glockly

Οι επαγγελματίες προγραμματιστές δημιουργούν προγράμματα γράφοντας γραμμές κειμένου. Αυτή είναι η πιο αποτελεσματική διαδικασία για τη δημιουργία μεγάλων προγραμμάτων.

Ως αρχάριος, μπορείτε να ξεκινήσετε με ένα οπτικό εργαλείο προγραμματισμού, το οποίο σας επιτρέπει να δημιουργείτε προγράμματα.

To glockly βασίζεται στο blockly, μια οπτική γλώσσα προγραμματισμού της Google.

Ετικέτες: , , ,

Πρακτικό για εκδρομή στην Αθήνα