Δικαιολόγηση των απουσιών μαθητών/τριών που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νοσήματα

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες , διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες των παρακάτω αρχείων σχετικά με την δικαιολόγηση απουσιών μαθητών/τριών που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νοσήματα και δεν μπορούν να παρακολουθήσουν μαθήματα δια ζώσης.

exe-43805

ΦΕΚ Β 1512_21_43274_ΓΔ4_14_04_21_ΚΥΑ_ΤΡΟΠ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

NEO – Ώρες ενημέρωσης γονέων και κηδεμόνων απο τους καθηγητές

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος των καθηγητών του Σχολείου μας θα ενημερώνει  τους γονείς και τους κηδεμόνες των μαθητών για την πρόοδο τους μόνο τηλεφωνικά στο τηλ 2310812421  συμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί:

«Νέο με διορθώσεις»

ΩΡΕΣ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ-ΓΟΝΕΩΝ-2020-2021

Το πρόγραμμα διαλειμμάτων θα το βρείτε στην προηγούμενη ανάρτηση.

Επαναλειτουργία σχολείου

Tην Δευτέρα 1η Φεβρουαρίου 2021 επιστρέφουμε στο σχολείο τηρώντας πάντα τους κανόνες και τα μέτρα που ορίζει η πανδημία covid 19 (υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους χώρους του σχολείου εσωτερικούς και εξωτερικούς, χρήση αντισηπτικών, συχνό πλύσιμο χεριών και τήρηση αποστάσεων)
Στο σχολείο θα τηρηθούν και πάλι οι κανόνες που ίσχυαν πριν την αναστολή λειτουργίας
Καλή αρχή με προσοχή και σύνεση και καλή δύναμη σε όλους τους μαθητές μας

Ωρολογιο προγραμματα Δευτέρας  ανα τμήμα:

Συνέχεια ανάγνωσης «Επαναλειτουργία σχολείου»

Ευχές απο μαθητές/τριες, γονείς/κηδεμόνες και καθηγητές

Μαθητές/τριες και γονείς/κηδεμόνες αφήστε εδώ μια ευχή, μια φωτογραφία , μια κάρτα  για τις γιορτές
Πατήστε διπλό κλικ μεσα στον αδειο χώρο του τοίχου (padlet) ή το + για να προσθέσετε περιεχόμενο.

Made with Padlet

Ενισχυτική Διδασκαλία έτους 2020-2021

Όσοι γονείς /κηδεμόνες ενδιαφέρονται να εγγράψουν τα παιδιά τους σε πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας για το τρέχων σχολικό έτος, μπορουν να κατεβάσουν την παρακάτω αίτηση και αφού την συμπληρώσουν να τη στείλουν στο σχολείο στο email: 5gymthes@sch.gr εώς τις 7/12/2020. Απαραίτητη προϋπόθεση  η χαμηλή επίδοση  στα προτεινόμενα  μαθήματα.Όλα τα μαθήματα της ενισχυτικής θα πραγματοποιούνται μέσω τηλεκπαίδευσης.

Aίτηση_δήλωσης μαθημάτων ενισχυτικής 2020_2021

Διαβάστε παρακάτω το ΦΕΚ με περισσότερες λεπτομέρειες

ΦΕΚ Β_4194_ΕΝ_ΔΙΔ_2020_21

Διδασκόμενα μαθήματα και αξιολόγηση μαθητών Γυμνασίου σχ. έτους2020-2021