Ενημέρωση Απριλίου 2024

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε για τα παρακάτω :

Για τον μήνα Απρίλιο  δε θα γίνουν ενημερώσεις για την πρόοδο των μαθητών.

Α. Εκκλησιασμός:

Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 το πρώτο δίωρο οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας, θα  εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων. Όσοι μαθητές επιθυμούν μπορούν  να προετοιμαστούν να κοινωνήσουν.

Β. Διδακτικές Επισκέψεις

• Τη Δευτέρα 15-4-2024  οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης   θα επισκεφτούν τον Βράχο της Ακρόπολης.
  • Την Τετάρτη 10 -4 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης θα επισκεφτούν το αγρόκτημα «Φάρμα μου».
  • Την Πέμπτη 18-4-2024  οι μαθητές  και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης   θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα “Ταξιδεύοντας με τη Νεράιδα”.
  • Τη Δευτέρα 22-4-2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης θα πάνε στο φράγμα του Μαραθώνα.
  • Την Τρίτη 23-4-2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης, θα επισκεφτούν το Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού, για να ξεναγηθούν εικονικά στην Αγ. Σοφία.

Γ.  Λειτουργία Σχολείου

• Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό από 27 Απριλίου 2024 έως και 12 Μαΐου 2024 λόγω της εορτής του Πάσχα.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Κατηγορίες: 0. Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο