Επίσκεψη της Β΄ Δημοτικού: Χελιδονίσματα»

7 1

6 1

Την Τρίτη 26 Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης για το έτος 2023-2024 με θέμα την Ομαλή Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, υποδεχτήκαμε τους μαθητές/μαθήτριες της Β΄ τάξης του συστεγαζόμενου 11ου Δ.Σ. Κοζάνης. Αυτοί/αυτές, υπό την  καθοδήγηση της εκπαιδευτικού τους κ. Χρύσας Μουρούζη, τραγούδησαν τα «Χελιδονίσματα» (κάλαντα του Μάρτη) και μας χάρισαν χειροποίητα κάδρα που κατασκεύασαν με θέμα το χελιδόνι και το βραχιόλι του Μάρτη. Τα νήπια παρουσίασαν δραματοποιημένο τον θρύλο «Οι γυναίκες του Μάρτη» και χάρισαν στους μαθητές/μαθήτριες του δημοτικού μία ομαδική σύνθεση και ατομικά ιχνογραφήματα που απέδιδαν εικαστικά τον θρύλο.

2 4

3 3

4 1

1 45 1

Ευχαριστούμε ολόθερμα για τη σύναψη φιλίας, τα δώρα, την εμπειρία και την άρτια συνεργασία.