«Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα μικρά παιδιά»

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 1

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 2

Τη Δευτέρα 11/03/2024 (Πράξη 14η/05-03-2024) και με χρονική διάρκεια δυόμισι ωρών (18:00-20:30) πραγματοποιήθηκε δια ζώσης στο 4ο Νηπιαγωγείου Κοζάνης η 10η ενδοσχολική επιμορφωτική συνάντηση-βιωματικό σεμινάριο γονέων με θέμα «Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα μικρά παιδιά». Εισηγήτρια ήταν η κ. Ευφημία Κωνσταντινίδου, ειδική επιστήμονας, Ψυχολόγος MSc, Υποψήφια Διδάκτωρ, γονέας νηπίου του 4ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης.

Η συνάντηση διοργανώθηκε από τον σύλλογο διδασκόντων του 4ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης και εντάσσεται στο πλαίσιο των 15 ωρών ενδοσχολικών επιμορφωτικών δράσεων καθώς και στο πλαίσιο της σχολής γονέων για το έτος 2023-2024.

Ως διοργανωτές, ευχαριστούμε θερμά την κ. Κωνσταντινίδου για την άμεση αποδοχή της πρότασης να εισηγηθεί του θέματος και για την ενδιαφέρουσα και εμπεριστατωμένη επιμόρφωση. Ευχαριστούμε, ακόμη, τους γονείς του σχολείου μας και όλες τις συναδέλφισσες που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου και το Διδακτικό Προσωπικό.