Δ΄ Δημοτικού: 1ο Εικαστικό Εργαστήριο

ΥΠΟΔΟΧΗ
Την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου 2024, στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης για το σχολικό έτος 2023-2024, οι μαθητές/μαθήτριες του Νηπιαγωγείου επισκέφτηκαν τη Δ΄ τάξη του συστεγαζόμενου 11ου Δημοτικού Σχολείου Κοζάνης για την υλοποίηση του πρώτου προγραμματισμένου εικαστικού εργαστηρίου. Τα νήπια παρέδωσαν πολύχρωμα χαρτόνια και εργασίες με τα νούμερα δύο (2), μηδέν (0), δύο (2), τέσσερα (4), τα οποία φιλοτέχνησαν/επιμελήθηκαν ζωγραφίζοντάς τα περίτεχνα. Τα παιδιά της Δ΄ Δημοτικού ανέλαβαν να κόψουν το περίγραμμα των αριθμών καθώς και το φόντο μίας αφίσας για το έτος 2024, προκειμένου σε σύμπραξη με τα νήπια να δημιουργήσουν ένα κολλάζ μεικτής τεχνικής (ζωγραφική, χαρτοκοπτική, χαρτοκολλητική).

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

ΠΑΡΑΔΟΤΕΑ

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και τη δασκάλα της τάξης κ. Μαρία Καραγκιώτη για την υποδοχή.