Τρίτη Παραμυθένια Κυριακή: “Η ιστορία της Πέρδικας”

κολλάζ

Την Κυριακή 03 Σεπτεμβρίου 2023, στον Δημοτικό Κήπο Κοζάνης και ώρα 11:00 π.μ., το 4ο Νηπιαγωγείο συμμετείχε στην Τρίτη Παραμυθένια Κυριακή, που διοργανώθηκε από τον “Σύλλογο Φίλων Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κοζάνης”. Το παραμύθι που παρουσιάστηκε ήταν “Η ιστορία της Πέρδικας”, το κείμενο του οποίου γράφτηκε από τους μαθητές/μαθήτριες της σχολικής μας μονάδας κατά το διδακτικό έτος 2022-2023.

Θερμά συγχαρητήρια στους διοργανωτές, σε όλους τους συντελεστές/συμμετέχοντες και στο υπέροχο ακροατήριο, που παρακολούθησε την αφήγηση του παραμυθιού και τη δραματοποίηση που την συνόδευε, μετέχοντας παράλληλα στα ψυχοκινητικά δρώμενα που συμπλήρωναν την ιστορία. Από πλευράς μας ευχαριστούμε για την πρόσκληση συμμετοχής και για τη μαγευτική εμπειρία που προσέφερε η συνεργασία του σχολείου μας με την κοινότητα.

Χαρά 2