«Ψυχαναλυτικές προσεγγίσεις στον μύθο του Έρωτα και της Ψυχής»

.Χ

Την Παρασκευή 10/02/2023 και με χρονική διάρκεια δύο ωρών (18:00-20:00) πραγματοποιήθηκε δια ζώσης στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του συστεγαζόμενου 11ου Δημοτικού Σχολείου Κοζάνης η 7η ενδοσχολική επιμορφωτική συνάντηση με θέμα «Ψυχαναλυτικές προσεγγίσεις στον μύθο του Έρωτα και της Ψυχής». Εισηγητής ήταν ο κ. Κωνσταντίνος Αραπίδης, ψυχίατρος-ψυχαναλυτής, διδάκτωρ Α.Π.Θ..

Η συνάντηση διοργανώθηκε από το 4ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης και εντάσσεται στο πλαίσιο των 15 ωρών ενδοσχολικών επιμορφωτικών δράσεων καθώς και στο Σχέδιο Δράσης για το έτος 2022-2023.

Ως διοργανωτές, ευχαριστούμε θερμά τον κ. Αραπίδη για την άμεση αποδοχή της πρότασης να εισηγηθεί του θέματος και για την ενδιαφέρουσα και εμπεριστατωμένη επιμόρφωση. Ευχαριστούμε, ακόμη, τον Διευθυντή του 11ου Δ.Σ., κ. Παναγιώτη Λότσιο, που μας παραχώρησε την αίθουσα και όλους τους συναδέλφους/τις συναδέλφισσες που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου και το Διδακτικό Προσωπικό.