Δωρεά παραμυθιών ΙΙ

ΔΩΡΕΑ

ΔΩΡΕΕΣ

Το διδακτικό προσωπικό, οι μαθητές και οι μαθήτριες του 4ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης ευχαριστούμε θερμά την κ. Ευφημία Κωνσταντινίδου, ψυχολόγο, τον σύζυγό της κ. Μιχαήλ Τσιρέκα και τα τέκνα τους, που φοιτούν στο 4ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης, για τη μεγάλη δωρεά παραμυθιών, προκειμένου να αξιοποιηθούν στη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου.

Τα παραμύθια που μας δώρισαν είναι τα ακόλουθα:

• «Ο λύκος φοβάται το σκοτάδι», Avril McDonald, εικονογράφηση:Tatiana Minina, εκδόσεις: ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ Α.Ε.
  • «Ο λύκος δεν μπορεί να κοιμηθεί», Avril McDonald, εικονογράφηση:Tatiana Minina, εκδόσεις: ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ Α.Ε.
  • «Για το σώμα μου αποφασίζω εγώ!», Τζεϊνίν Σάντερς, ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ: Ράνια Μπουμπουρή, εκδόσεις: ΜΙΝΩΑΣ.
  • «Να σε κάνω μια αγκαλιά;», Φρόσω Φωτεινάκη, εικόνες: Φωτεινή Τιτίκκου, εκδόσεις: διόπτρα.
  • «Γέτι η δύναμη του ακόμη», κείμενο & εικονογράφηση: Μαρίνα Γιώτη, εκδόσεις: διόπτρα.
  • «Ο λύκος δεν είναι καλεσμένος», Avril McDonald, εικονογράφηση:Tatiana Minina, εκδόσεις: ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ Α.Ε.
  • «Ο λύκος με το πολύχρωμο πανωφόρι», Avril McDonald, εικονογράφηση:Tatiana Minina, εκδόσεις: ΠΑΡΙΣΙΑΝΟΥ Α.Ε.

Έχετε την εκτίμηση όλων μας!

10/01/2023