Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις

Δικαιούχοι μεταφοράς σχολικού έτους 2024-2025

Αγαπητοί γονείς,

Σας κάνουμε γνωστό ότι η Περιφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας ζητά επιβεβαίωση των στοιχείων των μαθητών/τριών που δικαιούνται και επιθυμούν μεταφορά από τον τόπο κατοικίας τους προς τη σχολική μονάδα για το σχολικό έτος 2024-25.

Δικαιούχοι μαθητές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης είναι όσοι κατοικούν σε απόσταση μεγαλύτερη από 1.200 μ από τη σχολική τους μονάδα.

Δικαιούχοι μαθητές Γυμνασίου (για τους μαθητές της ΣΤ τάξης) είναι όσοι κατοικούν σε απόσταση μεγαλύτερη από 3.000 από τη σχολική τους μονάδα (2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου).

Όσοι γονείς επιθυμούν να μεταφέρονται τα παιδιά τους και πληρούν τις προϋποθέσεις, να συμπληρώσουν την υπεύθυνη δήλωση και να την επιστρέψουν στο σχολείο μέχρι την Πέμπτη 6/6/2024.

Παρακαλούμε στον τόπο κατοικίας να αναγράφεται ο ακριβής τόπος κατοικίας του μαθητή (π.χ. Μεσαμπελιά Γοριανάδων).

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ