Χριστουγεννιάτικη παράσταση

processed b402d9b8 d2e7 48c5 978e e08f406807db 0utdJkPA620221222 101808

Ήτανε κάποτε μια μάγισσα που τη λέγανε Φρικαντέλα Ζαρζουέλα Σαλμονέλα Στρυφνίνη. Η Φρικαντέλα ήταν κακιά. Πολύ κακιά. Πάρα πολύ κακιά. Τόσο κακιά ήταν που μισούσε αφάνταστα όλα τα καλά. Αλλά πιο πολύ απ’ όλα η μάγισσα Φρικαντέλα μισούσε τα κάλαντα!

Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Β΄τάξης του Σχολείου μας μαζί με τις δασκάλες τους κ.Ντόρα Σιακάρα και Τσακίρη Μαρία, τη μουσικό μας κ. Πόπη Αλευράκη και τη θεατρολόγο μας κ.Πόπη Ταράση, τον εικαστικό κ.Λυκοτραφίτη Στέλιο  και τη Γυμνάστρια κ.Αλεξάνδρα Αμερικάνου στην τεχνική υποστήριξη θα προσπαθήσουν να της αλλάξουν γνώμη σήμερα Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου στις 6.30 ! IMG 4c99d317a977fcac9f7b4a3ca8f6373d V 1

Ο ΄Αγιος Βασίλης και τα ξωτικά του μοιράζουν δώρα στα “πρωτάκια” μας

βασίλης 2

Επειδή τα “πρωτάκια” μας είναι τα καλύτερα παιδιά, ο ΄Αγιος Βασίλης με τα ξωτικά του τα επισκέφτηκαν και μοίρασαν δώρα!
Και του χρόνου Άγιε Βασίλη !!!!

βασίλης 3

Χριστουγεννιάτικα ρόδια

“Οι μαθητές του ΣΤ’1 με την καθοδήγηση του δασκάλου των εικαστικών, κ.Στέλιου Λυκοτραφίτη, έβαψαν και διακόσμησαν χριστουγεννιάτικα ρόδια για να είναι τυχερή η νέα χρονιά . Το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό!!!

.png
Καλές γιορτές και καλή χρονιά!!!!”