Ενημέρωση για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η μαθητική παρέλαση για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου στην οδό Αγίου Ιωάννου.

Η συγκέντρωση των μαθητών των Δημοτικών Σχολείων θα γίνει στις 10.30 στην οδό Αρτέμιδος (κάθετη της οδού Αγίου Ιωάννου) και στο εμπορικό κέντρο «Βεργίνα». Εκεί θα τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί-συνοδοί του σχολείου και η γυμνάστρια K.Πανταζή Τίνα.

Η λήξη της παρέλασης θα γίνει στο cine ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ και η παραλαβή των μαθητών/τριών θα πραγματοποιηθεί έμπροσθεν του Ι.Ν. Αγίας Παρασκευής.

Ένδυση

Αγόρια: Άσπρο πουκάμισο, σκούρο μπλε παντελόνι,σκούρα μπλε καζάκα, σκούρα παπούτσια

Κορίτσια: Άσπρο Πουκάμισο, σκούρα μπλε φούστα , σκούρα μπλε καζάκα, άσπρο καλσόν, σκούρα παπούτσια

Στους μαθητές θα δοθεί μάσκα προφύλαξης για  τον COVID 19.