΄Εναρξη Σχολικού Έτους 2020-21

Αγαπητοί γονείς ,

Σας ενημερώνουμε πως ο  καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά  θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020.

• Οι μαθητές της Α’ τάξης θα προσέλθουν από την  είσοδο της οδού Δραγατσανίου
  • Οι μαθητές των Β΄και Γ΄ τάξεων, θα προσέλθουν  από την είσοδο  της οδού Νικίου
  • Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄και Στ’ τάξεων θα προσέλθουν από την είσοδο της οδού Τσιμισκή

Οι  μαθητές/τριες των Α-Β-Γ-Δ-Ε θα προσέρχονται  στο σχολείο από τις 10.00 ως τις 10.10 π.μ. με τη σάκα τους και θα   μπαίνουν  κατευθείαν στις τάξεις τους.

Οι  μαθητές/τριες της Στ΄τάξης  θα προσέλθουν στις 10.20 π.μ. χωρίς σάκα και θα παραμείνουν στον προαύλιο χώρο  όπου θα τελεστεί ο Αγιασμός.

Υπενθυμίζουμε πως η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική  και πως  δεν επιτρέπεται η είσοδος  των γονέων  στο χώρο του Σχολείου κατά την διάρκεια του Αγιασμού.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν στις 11.30 με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων τους.

Μετά την αποχώρηση των μαθητών και μαθητριών οι γονείς και κηδεμόνες, που το επιθυμούν,θα μπορούν να εισέρχονται  από την είσοδο της οδού Δραγατσανίου τηρώντας  αυστηρά τις αποστάσεις.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχεται καλή σχολική χρονιά!