Λήξη Διδακτικού ΄Ετους 2019-20

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων  του Σχολείου μας ,σύμφωνα με  την Υ.Α Φ.7/ΦΜ/67997/ΓΔ4/4-6-2020  και λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα που επιβάλλουν οι ιδιαίτερες συνθήκες που βιώνουμε ,αποφάσισε ότι:

Η επίδοση των Τίτλων Προόδου   των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και Ε΄ τάξεων,του Τίτλου Σπουδών της Στ΄τάξης και της  βαθμολογίας του Γ’ Τριμήνου των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και Στ’ τάξεων θα γίνει  σε σφραγισμένους φακέλους στους ίδιους τους μαθητές/τριες χωρίς τη φυσική παρουσία των γονέων ανά υποτμήμα κατά τις ημέρες: Πέμπτη 25 Ιουνίου 2020 και  Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Τα μαθήματα τις ημέρες αυτές  θα γίνουν κανονικά σύμφωνα με το Ωρολόγιο Πρόγραμμα και τα παιδιά θα σχολάσουν στις 13:15.

Οι  γονείς των μαθητών/τριών που απουσιάζουν δικαιολογημένα από το σχολείο μπορούν να παραλάβουν τον ΄Ελεγχο και τον Τίτλο Προόδου/Σπουδών  στις 29 Ιουνίου ημέρα Δευτέρα   και ώρα 9.00 -11.00 π.μ. ή   ηλεκτρονικά  αφού στείλουν γραπτή αίτησή τους στον υπεύθυνο τμήματος του παιδιού τους.

Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να κρατήσουν τα βιβλία τους για την επόμενη σχολική χρονιά.