Ενημέρωση από τον ευρωβουλευτή κ. Σ. Κυμπουρόπουλο για την Ευρώπη και τις Ευρωεκλογές
Οι μαθητές του 3ου ΓΕΛ Κοζάνης, υποψήφιοι πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στο πλαίσιο του προγράμματος EPAS, σε συνεργασία με το Λύκειο Παλαμά Καρδίτσας την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τον κ.Στέλιο Κυμπουρόπουλο (Στέλιος Κυμπουρόπουλος – Stelios Kympouropoulos) θέματα που αφορούσαν την Ευρώπη, τις πολιτικές της και τις Ευρωεκλογές. Τη συζήτηση μας παρακολούθησαν το 1ο Λύκειο Ναυπλίου, το ΕΕΕΚ Ναυπάκτου, το 1ο ΓΕΛ Παπάγου και το Εσπερινό ΓΕΛ Ρόδου. Η συζήτηση μεταδόθηκε ζωντανά και διατίθεται μαγνητοσκοπημένη στον παρακάτω σύνδεσμο
Ευχαριστούμε τον κ. Κυμπουρόπουλο για την άμεση ανταπόκριση του και για την ζεστή και ουσιαστική συζήτηση.