ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ «ΟΝΕΙΡΑ ΨΥΧΩΝ»
Τα μέλη του μαθητικού περιοδικού του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου ΓΕΛ και του 6ου Γ/σιου Κοζάνης «ΟΝΕΙΡΑ ΨΥΧΩΝ» πραγματοποίησαν την παρουσίαση του 7ου τεύχους τους το απόγευμα της Τετάρτης 21 Φεβρουαρίου, στο Αμφιθέατρο της Κοβενταρείου Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κοζάνης. Το περιοδικό περιλαμβάνει δημιουργίες των εφήβων της πόλης μας στην ποίηση, την πεζογραφία, την αρθρογραφία, τη φωτογραφία, τα εικαστικά και τη μουσική σε μια ενδιαφέρουσα συνεργατική προσπάθεια.
Το κοινό καταχειροκρότησε τους μαθητές και εκπαιδευτικούς που αποτελούν την ραχοκοκαλιά του περιοδικού και ευχήθηκαν τα τεύχη να πολλαπλασιαστούν. Η εκδήλωση περιελάμβανε απαγγελίες ποιημάτων που έγραψαν οι μαθητές, αναγνώσεις πεζών κειμένων, προβολή εικαστικών δημιουργιών και μουσική.
Από το σχολείο μας συμμετείχαν στην εκδήλωση οι μαθητές/-τριες Κωνσταντίνα Άγκο, Γιώργος Αδαμίδης, Θεοδώρα Γεωρμπαλίδου, Παναγιώτης Γκαντώνας, Μαρία Λαθουρά και Μαρία Σπυροπούλου, καθώς και η παλιά μας μαθήτρια –τελειόφοιτη πλέον της Νομικής– Ειρήνη Νάννου.
Μπορείτε να δείτε ρεπορτάζ των ΜΜΕ για την εκδήλωση και το περιοδικό στους παρακάτω συνδέσμους: