ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2022-2023 στο σχολείο μας θα γίνει τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου στις 10:30′ το πρωί. Ώρα προσέλευσης των μαθητών 10:00′.

Οι μαθητές μπορούν να φέρουν τσάντες, γιατί θα δοθούν και βιβλία. Σύμφωνα με τα ισχύοντα μέτρα κατά του Covid-19, η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι προαιρετική και δεν απαιτείται διενέργεια διαγνωστικού ελέγχου από τους μαθητές και τις μαθήτριες.

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ERASMUS+ 2022-2023

Με ιδιαίτερη χάρα και ικανοποίηση η ομάδα Erasmus+ σας παρουσίαζει το
ημερολόγιο που δημιούργησαν οι μαθητές από Ελλάδα, Γερμανία,
Ισπανία.Σουηδία,Ιταλία και Πορτογαλία στο πλαίσιο του εγκεκριμένου
προγράμματος Erasmus+ που υλοποιεί η ομάδα Erasmus+ του σχολείου.

Η δημιουργία του ημερολογίου ξεκίνησε στην κινητικότητα της Πορτογαλίας και ολοκληρώθηκε τον Ιούνιο. Περιλαμβάνει έργα εμνευσμένα από το θέμα του
προγράμματος, για μια βιώσιμη πολυπολιτισμική κοινωνία και ένα βιώσιμο περιβάλλον.

diary page

Σας παροτρύνουμε να το ξεφυλλίσετε ή ακόμα και να το “κατεβάσετε” για να
απολαύσετε τις ξεχωριστές δημιουργίες κάθε μαθητή.
Πρωτοπορούμε, καινοτομούμε και δημιουργούμε καλές πρακτικές, που με μεγάλη ευχαρίστηση βλέπουμε πως έχουν απήχηση στην εκπαιδευτική κοινότητα.
Η παιδαγωγική ομάδα
Κοντοστάνος Σπυρίδων (Συντονιστής)