Ιούλ 20

Ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

Ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου ΓΕΛ/ΕΠΑΛ (Μ.Δ) 2021
Ηλεκτρονική υποβολή Παράλληλου Μηχανογραφικού (Π.Μ.Δ) 2021

Για την υποστήριξη της υποβολής του Μ.Δ., όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον

την Τετάρτη 21-7-2021 και την Τετάρτη 28-7-2021.

Αυτές τις ημέρες, οι υποψήφιοι θα μπορούν να αποκτήσουν κωδικό ασφαλείας (αν δεν πρόλαβαν ή αν τον έχασαν) ή/και να αναιρέσουν το ήδη οριστικοποιημένο Μ.Δ., για να οριστικοποιήσουν αμέσως εκ νέου ένα άλλο Μ.Δ. ζητώντας οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή από το Λύκειό τους.

…………………………..

ΟΔΗΓΙΕΣ

Α1. Aπό την Δευτέρα 19-7-2021 μέχρι και την Τετάρτη 28-7-2021 και ώρα 24:00,

Read the rest of this entry »

Ιούν 30

Καλό καλοκαίρι!!!

Κατά τους θερινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο

το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Τετάρτη

από τις 08.00 έως τις 14.00.

Ιούν 25

προσωπικός κωδικός ασφαλείας (password) για ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να προσέλθουν στο Λύκειό τους,

με την ταυτότητά τους ή το δελτίο εξεταζομένου

για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password),

από την Παρασκευή 25 Ιουνίου ως και την Τετάρτη 30 Ιουνίου.

Ιούν 24

ΚΥΑ COVID ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Ιούν 24

Δικαιολογητικά εγγραφών

Για την εγγραφή των μαθητών στην επόμενη τάξη θα πρέπει να υποβληθούν στο σχολείο:

1 – Υπεύθυνη δήλωση του κηδεμόνα που κάνει την εγγραφή

2 – Υπεύθυνη δήλωση του άλλου κηδεμόνα ότι συμφωνεί

3 – Φωτοτυπία ταυτότητας

Ιούν 18

Εγκύκλιος Ηλεκτρονικών Εγγραφών ΓΕΛ 2021-22

Ιούν 18

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2021

Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Ειδικών Μαθημάτων και κατανομή υποψηφίων έτους 2021

Ιούν 17

Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων Μουσικών Μαθημάτων «Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία» και «Μουσική Αντίληψη και Γνώση» για εισαγωγή στα Τμήματα Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστηµίου, Μουσικής Επιστήµης και Τέχνης του Πανεπιστηµίου Μακεδονίας

Ιούν 17

Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2021-22.

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.ynanp.gr η εγκύκλιος προκήρυξης διαγωνισμού εισαγωγής σπουδαστών/στριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ακαδημαϊκού έτους 2021-2022. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να ενημερωθούν από το διαδίκτυο σχετικά με τα δικαιολογητικά και τις ημερομηνίες υποβολής τους.
Η υποβολή των αιτήσεων ξεκίνησε από 11-6-2021. Όλοι οι υποψήφιοι από την 11-6-2021 πρέπει να υποβάλλουν αίτηση, ηλεκτρονικά ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες του Παραρτήματος Ε΄ της Προκήρυξης Διαγωνισμού. Μετά την ολοκλήρωση της υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης οφείλουν να υποβάλλουν σε οποιαδήποτε ΑΕΝ (Παράρτημα Γ΄) κανονικά και πλήρη τα δικαιολογητικά τους, προκειμένου να γίνει αποδεκτή η αίτησή τους.
Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών (που θα συνοδεύονται από το αποδεικτικό της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά στο ΥΝΑΝΠ), λήγει στις 12-7-2021 ημέρα Δευτέρα.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα που αναγράφονται στη σχετική προκήρυξη.
Παρακαλούμε η ανακοίνωση αυτή να αποσταλεί στις οικείες Περιφέρειες προς ανάρτηση στον αντίστοιχο πίνακα ανακοινώσεων και να αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων των Διευθύνσεων καθώς και των Λυκείων, προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές και οι απόφοιτοι που ενδιαφέρονται για εισαγωγή στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού και να καταθέσουν έγκαιρα τα δικαιολογητικά τους.

Older posts «