Αρχείο ημέρας 8 Δεκεμβρίου 2021

Δεκέμβριος 2021

Ευχαριστήριο στο απερχόμενο ΔΣ του Σ.Γ.& Κ. του 3ου Δ.Σ. Θεσσαλονίκης “Ρήγας Φεραίος””

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης ευχαριστούμε θερμά το Προεδρείο και τα μέλη του απερχόμενου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων «Ρήγας Φεραίος» για την εξαιρετική και αποτελεσματική συνεργασία με όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας. Καθ’ όλη τη διάρκεια της θητείας τους όλα τα μέλη του ΔΣ επέδειξαν ενδιαφέρον και με προθυμία και ανιδιοτέλεια συνέβαλαν αφενός στην επίλυση προβλημάτων και αφετέρου στην αναβάθμιση της εκπαιδευτικής διαδικασίας, αφού με πολλά και σημαντικά έργα στο σχολείο μας, ωφέλησαν εκπαιδευτικούς και μαθητές. Αρωγοί σε κάθε προσπάθεια του σχολείου, έδειξαν έμπρακτα τη διάθεση για συμπόρευση στους κοινούς στόχους και στο κοινό όραμα της σχολικής μας μονάδας.

Σε μια εποχή που χαρακτηρίζεται από ιδιαίτερες δυσκολίες, εν μέσω πανδημίας και πολλών και σοβαρών οικονομικών και κοινωνικών προβλημάτων, ο ΣΓ&Κ στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και έδωσε και σε εμάς, τους εκπαιδευτικούς κουράγιο, για να συνεχίσουμε το έργο μας με αισιοδοξία και αποφασιστικότητα.

Ευχόμαστε στο νεοεκλεγέν ΔΣ του ΣΓ&Κ να συνεχίσει με ανάλογο ζήλο και διάθεση το έργο τους. Θεωρούμε ότι το ενδιαφέρον και η αγαστή συνεργασία θα συνεχιστούν και θα επιτύχουμε τους υψηλούς στόχους που έχουμε ήδη θέσει από κοινού.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

και