25η Μαρτίου – Διπλή Γιορτή

images25  του Μαρτιού. Μέρα λαμπρή, μέρα τρανή, διπλή γιορτή. Τη μέρα αυτή γιορτάζει η Θρησκεία και η Πατρίδα μας. Ο Χριστιανισμός κι ο Ελληνισμός γιορτάζουν την ιερή αυτή μέρα τη σωτηρία της ανθρωπότητας και τη σωτηρία του Έθνους μας.

Στις 24 Μαρτίου και ώρα 8:30 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας με τους μαθητές της Στ΄ Τάξης υπό την καθοδήγηση των δασκάλων τους κ. Νικολέτας Τουρκομανώλη και Σταυρούλας Κουκουράβα γιορτάσαμε τη λαμπρή αυτή μέρα.  Η γιορτή ξεκίνησε με το Απολυτίκιο του Ευαγγελισμού, ακολούθησε το χρονικό της επανάστασης και μαζί με τα θεατρικά και τα τραγούδια τιμήσαμε τους ηρωικούς αγωνιστές μας που πολέμησαν και θυσιάστηκαν στο βωμό της Πατρίδας και φουσκώσαμε από Εθνική Υπερηφάνεια. Τα παιδιά εντυπωσίασαν με το θεατρικό τους ταλέντο και κατάφεραν να συγκινήσουν το κοινό.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά και τις δασκάλες τους για την τόσο μεγάλη προσπάθειά τους, αφού εργάστηκαν σκληρά και παρουσίασαν μια γιορτή αντάξια της μεγάλης αυτής μέρας.