Ενημέρωση για τις εγγραφές στο ολοήμερο πρόγραμμα και στο τμήμα πρωινής ζώνης της νέας σχολικής χρονιάς 2024/2025

Έχοντας ξεκινήσει την προετοιμασία για τη νέα σχολική χρονιά θα ήθελα να σας θυμίσω τη διαδικασία εγγραφής στο Ολοήμερο τμήμα του σχολείου μας για όσους γονείς του σχολείου μας ενδιαφέρονται να φοιτήσει το παιδί τους στο ολοήμερο.

Οι μαθητές/τριες της κάθε τάξης, μπορούν να εγγράφονται στο προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα μετά από τη σχετική αίτηση – δήλωση των γονέων/κηδεμόνων τους, συμπληρώνοντας δηλαδή το ανάλογο έντυπο.

Ταυτόχρονα σας θυμίζω για τις προϋποθέσεις συμμετοχής μαθητών/τριών στο τμήμα Πρωινής Ζώνης (ώρα λειτουργίας από τις 7:00-8:00):

Στο τμήμα αυτό δικαίωμα συμμετοχής έχουν μαθητές/τριες οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι/νες και φοιτούν στο ολοήμερο πρόγραμμα. Ο ελάχιστος αριθμός για τη λειτουργία του τμήματος Πρωινής Ζώνης μαθητών/τριών είναι οι 7 μαθητές/τριες για σχολεία με λειτουργικότητα έως 8/θέσια όπως είναι το δικό μας σχολείο.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Πατεράκης Νικόλαος

Η αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο είναι η παρακάτω:

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ