Συμμετοχή του σχολείου μας στην κατάθεση στεφάνου στο Δημαρχείο Περιστερίου

Αγαπητοί γονείς

stefaniΤο σχολείο μας θα συμμετέχει στην κατάθεση στεφάνου που θα πραγματοποιηθεί μπροστά στο Δημαρχείο Περιστερίου την Παρασκευή 24/03/2023 στις 11:00 π.μ.

Την Παρασκευή 24/03/2023 το πρωί μετά τη γιορτή θα δοθεί στον σημαιοφόρο της 2ης περιόδου (Σωματαρίδη Χρήστο – Παρασκευά) η σημαία. Ο σημαιοφόρος μαζί με τους υπόλοιπους πέντε (5) παραστάτες που θα την πλαισιώνουν θα πρέπει να βρίσκονται στις 10:45 π.μ στον σταθμό του Μετρό στην Ευαγγελίστρια με φροντίδα των γονέων τους.

Στο σημείο αυτό θα υπάρχει ραντεβού με την κ. Μίνα Τρισμπιώτη, εκπρόσωπο του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στο τέλος της τελετής με τη φροντίδα των γονέων τους. Η σημαία θα επιστραφεί στο σχολείο τη Δευτέρα 27/03/2023 από τον σημαιοφόρο της 2ης περιόδου.

Για την ενιαία εμφάνιση του σχολείου οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει να φορούν τη στολή της παρέλασης και σκούρα παπούτσια.

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.