ΤΟ ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΤΙΚΟ STEAM ΤΑΞΙΔΆΚΙ ΤΟΥ ΝΕΡΟΣΤΑΓΟΝΑ

Ο Νεροσταγόνας και οι φίλοι του ολοκλήρωσαν το ταξίδι τους και φεύγοντας μας παρουσιάζουν τις δράσεις σε ένα ψηφιακό βιβλίο.

Τα παιδιά του 2ου Νηπιαγωγείου  τον αποχαιρετούν με συγκίνηση και ευχαριστούν τους φίλους etwinners όλων των  συνεργαζόμενων σχολείων. Όλοι μαζί έκαναν την υπέρβαση  και αποδεικνύουν ότι τα παιδιά μπορούν να συνεργαστούν ισότιμα, χωρίς προκαταλήψεις, διακρίσεις και κοινωνικούς αποκλεισμούς.

Ο Νεροσταγόνας  και οι συνεργατικές  δράσεις υπήρξαν πραγματικά, για τους μαθητές  Ρομά,  ένα ευχάριστο κίνητρο να έρχονται σχολείο αφού καθημερινά μια έκπληξη αλληλεπιδρασης τους περίμενε.  Και θεωρούμε ότι είναι το μεγαλύτερο επίτευγμά του.

Πατήστε ΕΔΩ ή πάνω στην παρακάτω εικόνα για να  διαβάσετε ολοκληρωμένο το έργο μας.