Τον Δεκέμβριο 2021 παρακολουθήσαμε διαδικτυακά πώς οι εθελοντές του Συλλόγου για τη Διάσωση της Θαλάσσιας Χελώνας “ΑΡΧΕΛΩΝ” φροντίζουν και περιθάλπουν τις θαλάσσιες χελώνες που έχουν τραυματιστεί. Μαζί μας στην διαδικτυακή ξενάγηση ήταν η Αναστασία που μάς έδωσε χρήσιμες πληροφορίες για τις δράσεις του συλλόγου.
Υιοθετήσαμε ένα τραυματισμένο χελωνάκι τον Mickey
και του ευχόμαστε γρήγορα να γυρίσει στη θάλασσα! Και το λούτρινο χελωνάκι του “ΑΡΧΕΛΩΝ”