ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ

‘Η φωτογραφία λειτουργεί ως τέχνη , μόνο όταν αφηγείται μια ιστορία’ Clement Greenberg

Οι μαθητές και μαθήτριες Αναστασιάδου Ζίνα, Γεωργοπούλου Αργυρώ, Αναστασία Γκουλιούμη, Καραγιάννη Μαρία, Κουτσούρα Αναστασία, Λειβαδιώτη Αργυρία, Αθανασία Λιναρδή, Μαστραπόστολος Βασίλης, Μακράκης Θάνος, Μπουγκά Κυριακή, Πατσέλη Ελένη, Πασπάλη Μαρία, Σταμπουλή Μόρφω, Κυριακή Κιούμη, Χριστίνα Κατσιάνη, Μιχάλης Πεγνόγλου, μοιράστηκαν τις καλλιτεχνικές ευαισθησίες και φωτογραφικές ματιές και ιδέες τους με τη κ. Ιωσηφίδου, χημικό του σχολείου μας, ερασιτέχνη φωτογράφο και υπεύθυνη του προγράμματος Πορτραίτο-Φωτογραφίζοντας τον άλλον. Οι γνώσεις, η υπομονή και η ευαισθησία της σε συνδυασμό με τον ενθουσιασμό και τη φαντασία των μαθητών οδήγησαν στη δημιουργία δύο πανώ με φωτογραφίες τους στο χώρο υποδοχής του σχολείου μας που προσελκύουν το ενδιαφέρον όλων των μαθητών και καθηγητών.