Νοέ 20

Ενημέρωση μαθητών και οδηγίες για τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Κάτω από (Aνακοινώσεις) από στις 08-11-2020
Αγαπητά μας παιδιά,
 Τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2020, από τις 08:15 το πρωί. έως τις 14:10 το μεσημέρι και έως τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020 ξεκινάμε τα μαθήματα με τη μέθοδο της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης μέσω της πλατφόρμας Webex. Βέβαια δεν μπορεί, αυτή η μορφή διδασκαλίας, να αντικαταστήσει πλήρως τη δια ζώσης διδασκαλία στην τάξη, αλλά είμαι σίγουρος πως θα βρείτε και αυτά τα μαθήματα πολύ ενδιαφέροντα γιατί γίνονται σε πραγματικό χρόνο. Για το εβδομαδιαίο πρόγραμμα και για τη διεύθυνση σύνδεσης (link) κάθε εκπαιδευτικού έχετε ήδη ενημερωθεί με σχετικό μήνυμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο των γονέων και κηδεμόνων σας. Στα τρία παρακάτω αρχεία θα βρείτε αφού τα ανοίξετε: α) Πώς να συμμετέχετε στην τηλεδιάσκεψη μέσω τηλεφώνου, β) κανόνες τάξης για την παρακολούθηση των μαθημάτων που γίνονται με τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση και γ) οδηγίες μαθητή για τη σύνδεσή σας με τον/την καθηγητή/τριά σας. Να είστε καλά και να Μένετε στο σπίτι αξιοποιώντας σωστά το χρόνο.

ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ (ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ) ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

κάντε κλικ εδώ

ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΑΞΗΣ