Έναρξη του εαρινού κύκλου διαλέξεων του Λαϊκού Πανεπιστημίου Δήμου Παύλου Μελ…

Καταγραφή Καταγραφή2

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Για γονείς, Για εκπαιδευτικούς, Δήμος Παύλου Μελά | Ετικέτες: , , | Γράψτε σχόλιο

Εθελοντική Αιμοδοσία

aimodosia

Εθελοντική Αιμοδοσία

Κατηγορίες: Δήμος Παύλου Μελά, Σύλλογος Γονέων | Ετικέτες: , , | Γράψτε σχόλιο

H Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει διαδικτυακή ενημερωτική Ημερίδα Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.) με τίτλο «H Μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο», η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00. Η ημερίδα απευθύνεται σε μαθητές/μαθήτριες της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης Δημοτικού, καθώς και τους γονείς/κηδεμόνες τους. Συνέχεια

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Για γονείς, Για μαθητές... | Ετικέτες: , , | Γράψτε σχόλιο

Ψυχολογική ενδυνάμωση στο Τελλόγλειο

ΑΦΙΣΑ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , , | Γράψτε σχόλιο

Ψυχολογική υποστήριξη σε θέματα άγχους από το Δίκτυο Α

STRESS FLYER

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων | Ετικέτες: , , , | Γράψτε σχόλιο

Καλή χρονιά … με υγεία!

Χρόνια πολλά και Καλή χρονιά σε όλους και όλες!

Στην κατεύθυνση περιορισμού των λοιμώξεων του αναπνευστικού και του ασφαλούς ανοίγματος των σχολείων ο ΕΟΔΥ προτείνει κάποιες ενέργειες, τις οποίες παρακαλούμε να διαβάσετε προσεκτικά:

Καλή μας χρονιά, λοιπόν, με υγεία!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: , , , , | Γράψτε σχόλιο

ΤΡΕΧΟΥΣΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ

ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΛΩΣΣΕΣ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ

Στις 26 /09 γιορτάσαμε στο σχολείο μας την Ευρωπαϊκή ημέρα γλωσσών Στο μάθημα των Γερμανικών και Αγγλικών και υπ’ ευθύνη των καθηγητριών τους, Αργυρίου Ευαγγελία και Χούνου Μαρία οι μαθητές των Ε’ και Στ’ τάξεων γιόρτασαν την ημέρα αυτή με μια σειρά από δραστηριότητες με στόχο την γνωριμία τους με τις γλώσσες και τον πολιτισμό τους για την προώθηση της πολυγλωσσίας και την ενίσχυση της διαπολιτισμικότητας, αναπτύσσοντας έτσι δεξιότητες αναγκαίες για το μέλλον τους. Τα παιδιά έπαιξαν παιχνίδια γνώσης για διάφορους πολιτισμούς, ζωγράφισαν σημαίες, έγραψαν λέξεις όπως Ειρήνη, Αγάπη, Ελπίδα , Σ’ αγαπώ σε διαφορετικές γλώσσες και διασκέδασαν δημιουργώντας ένα πολυπολιτισμικό δέντρο χαράς και ειρήνης!

Ραντεβού με τα παιδιά.

Αfisa Rantevou me ta paidia 20232 2 Tρίπτυχο saloni 2023 2 Tρίπτυχο Ραντεβού με τα παιδιά 2023 2

Σχολή γονέων 2023

Κατηγορίες: Για γονείς, Δήμος Παύλου Μελά | Ετικέτες: , | Γράψτε σχόλιο