staysafe_cover_FB-01-768×481

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Με αφορμή την επαναλειτουργία του σχολείου μας από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου και μέχρι την Παρασκευή 26 Ιουνίου, θα θέλαμε να σας επισημάνουμε τα εξής:

α) Το Ολοήμερο καθώς και η ζώνη πρωινής υποδοχής δεν θα λειτουργήσουν.

β) Η ώρα προσέλευσης θα είναι αυστηρά από 08:00 έως 08:15 και η ώρα αποχώρησης 13:15. Παρακαλούμε τόσο κατά την προσέλευση όσο και κατά την αποχώρηση των μαθητών να είστε συνεπείς και σύντομοι ώστε να αποφευχθούν φαινόμενα συνωστισμού. Σημειώνεται ότι δεν θα πραγματοποιείται πρωινή συγκέντρωση των μαθητών στο προαύλιο.

γ) Μαθητές που παρουσιάζουν συμπτώματα όπως πυρετός, βήχας, λαχάνιασμα ή δυσκολία στην αναπνοή, κεφαλαλγία, πονόλαιμος, κρυάδες, ναυτία/έμετος, ρίγος(τρέμουλο), μυαλγίες, κοιλιακό άλγος & διαρροϊκές κενώσεις πρέπει να ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ στο σπίτι και να ΜΗΝ προσέρχονται στο σχολείο.

δ) Τα παιδιά να έχουν μαζί τους ατομικό μπουκαλάκι νερού και αντισηπτικά μαντιλάκια.