ΝΕΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Με Κοινή Υπουργική Απόφαση έγινε παράταση στο κλείσιμο των σχολικών μονάδων μέχρι 10 Μαΐου 2020.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Με Κοινή Υπουργική Απόφαση έγινε παράταση στο κλείσιμο των σχολικών μονάδων μέχρι 10 Απριλίου. Αμέσως μετά ξεκινούν οι διακοπές του Πάσχα. Οπότε με τις οδηγίες που έχουμε αυτή τη στιγμή τα σχολεία θα ανοίξουν ξανά στις 27 Απριλίου 2020.

ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Η αρμόδα επιτροπή του Υπουργείου Υγείας από φάσισε να κλείσουν όλα τα σχολεία της χώρας για 14 μέρες.

Το γεγονός αυτό όμως δε σημαίνει ότι είμαστε σε διακοπές και θα πρέπει για το καλό όλων μας  να περιορίσετε τις εξόδους με τα παιδιά και να μην καλείτε φίλους των παιδιών στο σπίτι σας.

Πρέπει όλοι να κάνουμε υπομονή, να έχουμε σύνεση και τηρήσουμε τους κανόνες της πολιτείας.

Σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουμε μέχρι τώρα, τα σχολεία θα ανοίξουν  στις 26 Μαρτίου 2020.

Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω….