Πασχαλινές δημιουργίες
Ήρθε πάλι η Πασχαλιά με πολλές δημιουργίες: καλαθάκια, λαζαράκια, κάρτες
Πασχαλινό παζάρι από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας!
Την Κυριακή 21/4/2024 πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία το πασχαλινό παζάρι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας. Συγχαρητήρια στα μέλη του νεοσύστατου Συλλόγου του σχολείου μας που σε σύντομο χρονικό διάστημα κατάφερε να υλοποιήσει μια τέτοια εκδήλωση!
Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δημιουργήσουν πασχαλικές κατασκευές …
Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας
8/4/24
Στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας, μας επισκέφτηκε ο κ. Δημοσθένης Μουμιάδης, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Ο Δημοσθένης Μουμιάδης γεννήθηκε, μεγάλωσε και ζει στη Θεσσαλονίκη. Η μεγάλη αγάπη του για τα ζώα τον οδήγησε να ασχοληθεί από πολύ μικρή ηλικία με την εκπαίδευση των σκύλων. Ο κ. Μουμιάδης μίλησε στα παιδιά για την σωστή συμπεριφορά που πρέπει να έχουν απέναντι στα αδέσποτα σκυλιά, ώστε να αποφευχθούν ανεπιθύμητες συμπεριφορές και ατυχήματα! Τον ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές και για το έργο που προσφέρει!
Πρόσφατα σχόλια