Μετάβαση

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης  της σχολικής μας μονάδας “χτίζοντας γέφυρες ομαλής μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο” υλοποιήσαμε ποικίλες δράσεις με τα παιδιά της Α’ τάξης του Δημοτικού Σχολείο. Ανταλλάξαμε επισκέψεις, παρακολουθήσαμε μαθήματα και συμμετείχαμε σε αυτά, παίξαμε, τραγουδήσαμε και συμμετείχαμε από κοινού σε εθελοντική δράση…..

collage 3 1

collage 4ΜΕΤΑΒΑΣΗ 5

…βιώσαμε θετικά συναισθήματα απέναντι στο νέο πλαίσιο που λέγεται Δημοτικό Σχολείο.

“Ομορφαίνουμε την αυλή μας”

Ένα μαγιάτικο Σαββατοκύριακο γονείς και εκπαιδευτικοί «σηκώσαμε μανίκια» και έχοντας σύμμαχό μας έναν λαμπερό ήλιο πήραμε πινέλα και χρώματα  και ξεκινήσαμε…. βάψαμε κάγκελα, ζωγραφίσαμε επιδαπέδια παιχνίδια, κλαδέψαμε…

collage

…η προσπάθεια συνεχίζεται με συνεργάτες αυτή τη φορά τους μικρούς καλλιτέχνες τα παιδιά μας

collage 3

…αλλά και τους μικρούς κηπουρούς

collage 2

Αρωγός στην προσπάθειά μας οι σχολικές επιτροπές του Δήμου , προσφέροντάς μας την οικονομική ενίσχυση για την αγορά των υλικών.

Είμαστε περήφανοι για το έργο μας και σας ευχαριστούμε όλους από καρδιάς !!!