“Στείλε και εσύ ένα καπάκι κάνε δώρο καροτσάκι”

Στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων για τον εθελοντισμό καθώς και στα πλαίσια του Σχεδίου δράσης  (Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό σχολείο) της σχολικής  μονάδας   πραγματοποιήσαμε σε συνεργασία με τα παιδιά της  Α’ τάξης του 3ου  Δημοτικού σχολείου κοινή εθελοντική δράση.Συλλέξαμε από κοινού πλαστικά καπάκια με σκοπό τη συμμετοχή μας σε δράση του Συλλόγου Παραπληγικών Ν.Πέλλας για την αγορά αναπηρικού αμαξιδίου.

collage 3

ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ -ΚΑΠΑΚΙΑ

Θεματικό πάρκο ζώων -“Eco Zoo”

Την Τετάρτη 3 Απριλίου είχαμε τη χαρά να επισκεφτούμε ένα διαφορετικό ζωολογικό κήπο όπου τα ζώα δεν είναι αιχμάλωτα. Το οικολογικό θεματικό πάρκο ζώων του ΝΟΗΣΙΣ. “Ταξιδέψαμε” στον πλανήτη γη  και γνωρίσαμε ζώα που έχουν εξαφανιστεί, ζώα ρομποτικά σε φυσικό μέγεθος με κίνηση και ήχο από όλες τις ηπείρους!!

collage