ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ……ΑΠΟΣΤΟΛΗ Νο 6

Χρόνια Πολλά  και Χριστός Ανέστη!

Ευχόμαστε να περάσατε όμορφα και δημιουργικά τις μέρες των διακοπών σας!

Είμαστε και πάλι κοντά σας για να συνεχίσουμε, αν και με απόσταση, τις σχολικές μας εργασίες!!

Σας περιμένουν νέες και ευχάριστες αποστολές…….

Είστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε;;;;;

Πάμε λοιπόν !

Πληροφοριακό υλικό στον παρακάτω σύνδεσμο:

Λουλούδια που συνδέονται με το Πάσχα

Στην ελληνική φύση βέβαια υπάρχουν άπειρα  λουλούδια , σε διάφορα χρώματα, μεγέθη και σχήματα. Και όλα τους είναι υπέροχα γιατί  μας γεμίζουν με χαρά!  Ο ερχομός της Άνοιξης και η ανθοφορία, φέρνουν στον κόσμο αισιοδοξία και προσμονή για κάτι καλύτερο!

Γι ‘ αυτό λοιπόν κι εμείς θα ασχοληθούμε και θα εργαστούμε με τα ανοιξιάτικα λουλούδια, ελπίζοντας και προσδοκώντας πάντα τα καλύτερα για όλους μας!

Βάλτε κέφι, βάλτε δημιουργικότητα και καθαρή σκέψη και διασκεδάστε , πατώντας στον σύνδεσμο:  Λουλουδο – εργασίες

Καλή διασκέδαση!!!!

Επιπλέον:

Δείτε το βίντεο της ελληνικής εκπαιδευτικής τηλεόρασης : Ιστορίες χωρίς τέλος –  Το χαρούμενο λιβάδι

Ακούστε ένα τραγούδι για τα λουλούδια που βρήκαμε στο Youtube :  ΛΟΥΛΟΥΔΟΚΟΣΜΟΣ – παιδική χορωδία Σπύρου Λάμπρου

Οι φωτογραφίες με τα αποτελέσματα της αποστολής σας

Μπράβο παιδιά!!!!!