Το ιστολόγιο

Λίγα λόγια

Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο του 26ου Νηπιαγωγείου Χαλκίδας.

Μετά την πρώτη χρονιά δοκιμαστικής λειτουργίας το ιστολόγιο του σχολείου μας αποτελεί πλέον σημαντικό λειτουργικό και οργανωτικό στοιχείο της δουλειάς μας. Στο ιστολόγιο μπορείτε να ενημερωθείτε σχετικά με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα στα δύο τμήματα, τις εκπαιδευτικές δράσεις,  να δείτε ανακοινώσεις, αλλά και προτάσεις που μπορεί να ενδιαφέρουν τόσο τα παιδιά όσο και τους γονείς.

Περιμένουμε προτάσεις, ιδέες και παρατηρήσεις.

Σας ευχόμαστε καλή περιήγηση και περιμένουμε τα χρήσιμα σχόλια σας.

Ασφαλές διαδίκτυο

Στο ιστολόγιο μας :

• δεν αναρτώνται φωτογραφίες  στις οποίες είναι ευδιάκριτα τα πρόσωπα των παιδιών,
  • δεν εμφανίζονται τα προσωπικά δεδομένα των παιδιών (ταχ. διευθύνσεις, ηλ. διευθύνσεις, τηλέφωνα, κλπ),
  • δεν εμφανίζονται ολόκληρα  τα ονόματα των παιδιών. Για παράδειγμα το όνομα Κώστας Παπαδόπουλος, θα εμφανίζεται: Κώστας Π.,
  • δεν είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα σχολίων από τους αναγνώστες.

Περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες για ένα ασφαλές σερφάρισμα στο διαδίκτυο θα βρείτε σην ιστοσελίδα:http://www.saferinternet.gr.