Επιστροφή στο σχολείο τη Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τα παιδιά θα επιστρέψουν στο σχολείο τη Δευτέρα 31/1/2022 στα δια ζώσης μαθήματά τους. Οι μαθητές πρέπει να κάνουν  τρία self test για αυτήν την εβδομάδα (31/1 – 4/2/2022) ως εξής:

Το 1ο self-test θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 30/1 και ο έλεγχος από το σχολείο θα γίνει  τη Δευτέρα 31/1/2022.

Το 2ο self-test θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 31/1 και ο έλεγχος από το σχολείο θα γίνει την Τρίτη 1/2/2022.

Το 3ο self-test θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 3/2 και ο έλεγχος από το σχολείο θα γίνει την Παρασκευή 4/2/022.

Το αποτέλεσμα των self test πρέπει να έχει δηλωθεί στο edupass.gov.gr, από όπου θα εκδοθεί και η Σχολική Κάρτα. Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης, πρέπει να  συμπληρώσετε τη σχολική κάρτα χειρόγραφα με τον μοναδικό κωδικό γραμμένο σε εμφανές σημείο και να την υπογράψετε. Όλοι οι μαθητές πρέπει να έχουν τη Σχολική Κάρτα με το αρνητικό αποτέλεσμα του self test.

Σας παρακαλούμε να σεβαστείτε την ισχύουσα νομοθεσία και να μας βοηθήσετε στο έργο μας και όλοι οι μαθητές να έχουν μαζί τους οπωσδήποτε τη Σχολική Κάρτα.

Όσοι μαθητές είχαν νοσήσει επιστρέφουν στο σχολείο μετά την πέμπτη μέρα της καραντίνας τους, αφού δεν έχουν συμπτώματα για δύο τουλάχιστον μέρες και οπωσδήποτε με αρνητικό self test.

Από τη διεύθυνση του σχολείου