National Quality Label!!!

Για το eTwinning project “Move and Learn 2”, το σχολείο μας και η υπεύθυνη εκπαιδευτικός Μποζονέλου Κωνσταντίνα, βραβεύτηκαν με Εθνική Ετικέτα ποιότητας. Ευχόμαστε στην Κωνσταντίνα να συνεχίσει το αξιόλογο έργο της, ως διευθύντρια πλέον, στο 22ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών. Συγχαρητήρια!!

Στιγμιότυπο οθόνης 2023 09 12 180438

Move and Learn 2

ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Αγαπητές/οί,

το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού σε συνεργασία με το Όλοι Μαζί Μπορούμε, το Μαζί για το Παιδί, την Περιφέρεια και τους Δήμους της Αττικής, ενώνουν τις δυνάμεις τους για τη συγκέντρωση καινούργιων σχολικών ειδών όπως, τσάντες, τετράδια, μολύβια και στυλό για τους μαθητές της Θεσσαλίας που δοκιμάζονται.

Μαζί με τους πολίτες, φορείς και επιχειρήσεις καλούμε και όσους μαθητές, μαθήτριες, γονείς/κηδεμόνες και εκπαιδευτικούς θέλουν να συνεισφέρουν στην προσπάθεια αυτή. Συγκεντρώνουμε τα καινούρια σχολικά είδη στο σχολείο μας έως και την Παρασκευή 15/9, ώστε το Σάββατο 16/9 να τα παραδώσουμε στον Δήμο μας.  Με τις συντονισμένες προσπάθειες όλων μας, μπορούμε να ενισχύσουμε σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία τους μαθητές της Θεσσαλίας στη νέα σχολική χρονιά.