Απλά, εύκολα, υγιεινά σνακ

Με πάρα πολύ απλά υλικά και μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα δυο καταπληκτικές κοπέλες ετοίμασαν μαζί με τους μικρούς μαθητές μας απίθανα, γευστικά και υγιεινα σνακ.

Για το σπίτι, το σχολείο, την εκδρομή, ετοιμάστε σε λίγα λεπτά τυρόψωμο, μιλκ σέικ και μπισκοτάκια βρώμης

DSC01938

Η δράση “Μμμμ! Μαγειρέματα στο σχολείο” ξεκινάει!

Μετά από κλήρωση η σχολική δράση «Μμμμμ! Μαγειρέματα στο σχολείο» ανέδειξε το σχολείο μας ως ένα από τα δύο τυχερά σχολεία. Σήμερα το μεσημέρι οι μαθητές του ολοήμερου προγράμματος θα έχουν τη χαρά να γευτούν υγιεινά και οικολογικά σνακ από τρεις γνωστές και εμπνευσμένες  food bloggers, την Εύα Μονοχάρη, την Αθηνά Πάνου και την Έλενα Σμπώκου. Οι τρεις food bloggers θα ετοιμάσουν απλά, υγιεινά κι οικολογικά σνακ, όπως τυρόψωμο, μιλκ σέηκ με γιαούρτι, μέλι και φράουλες και μπισκότα με μέλι και βρώμη για να …γλυκαθούν τα παιδιά, ενώ η Καλύτερη Ζωή θα μοιραστεί μαζί τους μυστικά για τη μεσογειακή διατροφή και τα εποχιακά φρούτα και λαχανικά!