Θεατρική παράσταση “Ο μολυβένιος στρατιώτης”!

Την Παρασκευή 17/3/23 ,παρακολουθήσαμε την θεατρική παράσταση “Ο μολυβένιος στρατιώτης” στο αμφιθέατρο “Δημοκρατία” της Ελευθερούπολης. Και αν η επιτυχία μιας παράστασης κρίνεται από την συμμετοχή των θεατών τότε μπορούμε να πούμε πως η συγκεκριμένη ήταν πετυχημένη αφού τα μικρά μας συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό, γέλασαν με την ψυχή τους και έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις! Μάλιστα και στο σχολείο συνεχίσαμε να συζητάμε για το έργο και να μας ζητούν με μάτια όλο χαρά και ενθουσιασμό να ξαναπάμε και “αύριο” να την ξαναδούμε! Και μπορεί αυτήν  να μην  την ξαναδούμε αλλά σίγουρα θα εκμεταλλευόμαστε κάθε ευκαιρία που θα μας δίνεται για να φέρνουμε τους μικρούς μας μαθητές σε επαφή με κάθε μορφή τέχνης !

.jpg2 1 1 1θεατρο 3θεατρο