Γνωριμία με τα αγωνίσματα της ενόργανης γυμναστικής!

Άλλη μία δράση του νηπιαγωγείου μας και πάντα στα πλαίσια υλοποίησης του σχεδίου δράσης “Άθληση και διατροφή για υγεία πιο καλή”, ήταν και η πρώτη επαφή και  γνωριμία των μικρών μας μαθητών με τα αγωνίσματα της ενόργανης γυμναστικής! Επισκεφθήκαμε  το γυμναστήριο   όπου μας περίμενε η γυμνάστρια κ. Μαμούτη Κατερίνα, η οποία συμμετείχε στους ολυμπιακούς αγώνες της Ατλάντα και ο κ. Θωμάς Κουρουξούς, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη υποδοχή αλλά και τον τρόπο με τον οποίο απασχόλησαν τους μαθητές μας και παρουσίασαν τα αγωνίσματα στα παιδάκια μας !Ο ενθουσιασμός ήταν μεγάλος και η συμμετοχή όλων ένθερμη! Οι αυριανοί ολυμπιονίκες ετοιμάζονται και οι φωτογραφίες προς απόδειξη όλων των παραπάνω!

Στην δοκό, υπό το άγρυπνο βλέμμα των μαθητών μου!