Ενημέρωση γονέων

Μια σημαντική παράμετρος στην εκπαιδευτική διαδικασία είναι η συχνή επικοινωνία μεταξύ των γονέων και του σχολείου.

Η επικοινωνία και η γόνιμη συνεργασία με τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών μας αποτελεί την πρωτεύουσα προτεραιότητα του σχολείου μας, θεωρώντας την μια από τις κύριες συνιστώσες της εκπαίδευσης. Η επικοινωνία αυτή συμβάλλει καθοριστικά στην πρόοδο και την εξέλιξη των μαθητών αλλά και στην έγκαιρη αντιμετώπιση προβλημάτων που επηρεάζουν τη φοίτηση και την καθημερινότητά τους στο Σχολείο.

H επικοινωνία με τους καθηγητές του σχολείου μπορεί να γίνεται με επίσκεψη των γονέων στο σχολείο.

Κάθε Τρίτη  ή Τετάρτη, από τις 9:00 έως τις 13:30, οι καθηγητές του 1ου ΓΕΛ είναι διαθέσιμοι (αρκεί να μην έχουν μάθημα) για να μιλήσουν μαζί σας για την πρόοδο των παιδιών σας, όπως παρακάτω:

Τρίτη

Τετάρτη

Ασβεστά  Χριστιάνα

Μπιμπίκα Μαρία

Βόσικα Μαρία

Παπαγεωργίου Έφη

Κολοβού Ξανθή

Κακλαμάνη Ελένη

Μπισμπίκος Γιώργος

Ρόκα Ευδοκία

Ευαγγελίδου Εύη

Αρβανάκος Γιώργος

Νικολού Ιωάννα

Κρασσαδάκη Θάλεια

Γαϊτανάκη Μαρία

Παναγιωτόπουλος Δημήτρης

Επειδή καθηγητές του σχολείου διδάσκουν και σε άλλα σχολεία, η επικοινωνία μαζί τους μπορεί να γίνει σύμφωνα με τον πιο κάτω πίνακα:

Παρασκευοπούλου Μερόπη

Τρίτη 13:00-13:25

Καπριέλ Αταμιάν

Δευτέρα και Πέμπτη 13:00-13:25

Χαρτζαβάλου Ευδοκία

Παρασκευή 11:50-12:30

Κατά την επίσκεψή σας στο σχολείο μην παραλείψετε να ενημερωθείτε από τον υπεύθυνο τμήματος για την φοίτηση των παιδιών σας.