Ιστολόγιο 1ου Γενικού Λυκείου  Αγ. Βαρβάρας

Ενημέρωση γονέων

Μια σημαντική παράμετρος στην εκπαιδευτική διαδικασία είναι η συχνή επικοινωνία μεταξύ των γονέων και του σχολείου.

Η επικοινωνία και η γόνιμη συνεργασία με τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών μας αποτελεί την πρωτεύουσα προτεραιότητα του σχολείου μας, θεωρώντας την μια από τις κύριες συνιστώσες της εκπαίδευσης. Η επικοινωνία αυτή συμβάλλει καθοριστικά στην πρόοδο και την εξέλιξη των μαθητών αλλά και στην έγκαιρη αντιμετώπιση προβλημάτων που επηρεάζουν τη φοίτηση και την καθημερινότητά τους στο Σχολείο.

Με τη λήξη της καραντίνας, η επικοινωνία με τους καθηγητές του σχολείου μπορεί να γίνει και πάλι δια ζώσης. Τρίτη ή Πέμπτη (σύμφωνα με το πρόγραμμα που μπορείτε να βρείτε εδώ) από τις 9:00 έως τις 13:00, οι καθηγητές του 1ου ΓΕΛ, είναι διαθέσιμοι (αρκεί να μήν έχουν μάθημα) για να μιλήσουν μαζί σας για την πρόοδο των παιδιών σας.