Κάνε Μια Ευχή….

Τα παιδιά είναι το φως και μας οδηγούν στον δρόμο της αγάπης, της προσφοράς και της ελπίδας. Οι μαθήτριες και οι μαθητές του 1ου ΓΕΛ Αγίας Βαρβάρας απέκτησαν τα δικά τους αστέρια της ευχής ενισχύοντας το έργο του Make-a-Wish (Κάνε-μια-ευχή- Ελλάδος) και έστειλαν τις ευχές τους από καρδιάς στα παιδιά-αγωνιστές που νοσούν από σοβαρές ασθένειες. Η αγάπη τους εκφράστηκε και με μια επιπλέον πράξη. Με έμπνευση και δημιουργικότητα η Αναστασία, ο Γιάννης, η Νεκταρία και  η Νότα σχεδίασαν το αστέρι της ευχής για τη συμμετοχή του σχολείου μας στον δημιουργικό διαγωνισμό του εκπαιδευτικού προγράμματος “Αστέρι της Ευχής”.

Σήμερα μάλιστα, εκτός από τις ευχαριστίες των παιδιών που συνδράμαμε να πραγματωθεί η ευχή τους, παραλάβαμε το “πιστοποιητικό υιοθεσίας” από την “Κάνε-μια-ευχή- Ελλάδος”. Πιστοποιητικό που ανήκει σε όλα τα παιδιά του 1ου ΓΕΛ, όπως επίσης και στην κ. Δρόσου που ανέλαβε τη δράση, και βοήθησαν το όνειρο της 13χρονης Μαρίας να βγει αληθινό.

Παιδιά μας, ευχαριστούμε!

cert